Image

Osuszanie budynków po zalaniu

W dzisiejszych czasach wilgoć w domach jest zjawiskiem dość powszechnym. Przejawia się ona kondensacją wody na oknach, mokrymi plamami na ścianach, lub w najgorszym przypadku grzybem.
Powodów wilgoci w domu jest wiele , należą do nich m.in :
- awarie instalacji wodnych 
- zła wentylacja lub jej brak
- wadliwe izolacje budynku
- zbyt duży napływ wilgoci np. suszenie prania w pokoju

JAK POZBYĆ SIĘ WILGOCI ?
Decydując się na osuszanie budynków po zalaniu samemu, trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach. Najważniejszą z nich jest to, że do osuszania potrzebny jest nie tylko osuszacz powietrza. Jego praca musi być wspomagana przez wentylatory czy inne urządzenia wprowadzające cyrkulację powietrza, ponieważ ruch powietrza w osuszanym pomieszczeniu jest tak samo ważny jak samo urządzenie które odpowiada za skraplanie pary wodnej. Urządzenia powinny być odpowiednio dobrane by skutecznie osuszać przy możliwie najmniejszym poborze prądu i maksymalnej wydajności osuszania. Temperatura także w tym procesie nie jest obojętna ponieważ im wyższa tym osuszacz kondensacyjny jest bardziej wydajny.
Osuszanie budynków po zalaniu wbrew pozorom nie należy do najprostrzych rzeczy. Należy dobrze określić obszar oraz skutki zalania i dokonać precyzyjnych pomiarów. Czasem zdarza się, że woda dostanie się do warstwy izolacji posadzki. W tym przypadku należy użyć specjalistycznych pomp, których montaż wymaga doświadczenia. 

Osuszanie budynków po zalaniu - czytaj więcej